An diofar eadar na mùthaidhean a rinneadh air "Slighe na Gàidhealtachd an Iar"
Content deleted Content added
ceartachaidhen beaga air "slighe" |
+barrachd fiosrachaidh Ceum 2 - 4 |
||
Loidhne 58:
===Ceum 2: Druiminn gu Baile Mo Thatha===
Thathar a' fàgail Druiminn agus thèidear a-staigh Coille Garadh Bàn agus an uair sin mullach ''Conic Hill'', a' chiad mullach air an t-slighe agus àite inntinneach<ref>[http://gateway.snh.gov.uk/portal/ Urras Nàiseanta na h-Alba]</ref>, 358m de dh'àirde. Air latha brèagha chithear an t-Eilean Arain bho seo. Tha an t-slighe a'
* [[Druiminn]] gu [[Baile Mo Thatha]] - 8 mìle
Loidhne 65:
===Ceum 3: Baile Mo Thatha gu Rubha àird Eònain===
Tha an ceum a' fàgail Baile Mo Thatha agus a' dèanamh air àrd a Tuath ri taobh bruach [[Loch Laomainn]] tro Coille Rubha Àird Eònain.
* [[Baile Mo Thatha]] gu [[Rubha Àird Eònain]] - 7 mìle
Loidhne 72:
===Ceum 4: Rubha àird Eònain dhan Chrìon Làraich===
Fàgaidh an t-slighe Rubha àird Eònain a' dèanamh air an Ear-Thuath ri taobh bruach an ear [[Loch Laomainn]], a' dol seachad air
* [[Rubha Àird Eònain]] gu [[Inbhir Snàthaid]] - 7 mìle
|